Witam

Chcę rozpocząć nowy projekt od zera. Projekt będzie dotyczył prostego programu edukacyjnego do nauki angielskiego (takie lepsze SuperMemo) opartego o bazę danych. Program ma być dostosowany do użytku na sprytnych telefonach komórkowych z systemem Android (oraz na tabletach i PC z Windows lub Linux).

Chcę do tego projektu zrobić bazę danych. Jednak nie głupią.
Oczekiwane cechy modułu bazy danych:

  • zamyka w sobie całą specyfikę biblioteki pośredniczącej, motoru i zapytań Sql-a.

  • struktura bazy danych generuje się automatycznie z klas C++. Klasy zachowalne w bazie są wzbogacane o makra: PRIMARY_KEY, FOREIGN_KEY(klasa.zmienna1, klasa.zmiennaN), INDEX, NO_STORE. Makra te nic nie robią z poziomu C++, mają znaczenie tylko dla parsera klas zachowalnych.

  • przed zbudowaniem aplikacji jest uruchamiany parser klas zachowalnych

  • parser klas zachowalnych wykrywa zmiany w klasach zachowalnych i generuje: pierwszą wersję pliku struktury danych w SQL-u lub pacz w porównianiu do poprzedniej wersji, oraz nową wersję klasy bazy danych.

  • parser dodaje do pacza pustą i popsutą metodę migrateData() którą trzeba naprawić i odpowiednio uzupełnić (bez naprawienia się nie skompiluje).

  • po skompilowaniu uruchamiana aplikacja wykrywa jakie pacze powinna zastosować na bazie i w razie potrzeby ją aktualizuje w pełni automatycznie.

To wiem jak zrobić.

Natomiast nie wiem, czy generowane funkcje do obsługi bazy danych:

  1. Powinny znajdować się w jednej super klasie?
  2. Powinny być rozrzucone w klasach serializujących poszczególne obiekty?

Ja pierwotnie zrobiłem ten generator struktury baz danych i paczy do nich tak że generował jedną super klasę. Jednak nie wiem czy to prawidłowe podejście. Mi się wydaje, że tak, bo całą logikę bazy danych miałem zawsze w jednej klasie jaką sobie przezywałem using-iem tak by mimo podbijania wersji bazy nic nie zmieniać w kodzie.

Jakie są zalety użycia wielu klas (po jednej do każdej zachowalnej klasy?

Jak to robią korporacje? Jak się to robi w dużych systemach?

dzięki tym co wytrwali do końca
pozdro
Szyk Cech