Idealna platforma dla Jenkinsa

0

Cześć Wam!

Chciałbym zapytać, porozmawiać z Wami, o idelanym środowisku dla Jenkinsa. Jeśli chodzi o samą "inżynierię" jestem nowy, i chciałbym dopytać ekspertów o zdanie jak Wy to robicie.
Co mi się nasuwa, to:

  1. PC z linuxem, działający 24/7. To wydaje mi się najbardziej naturalne rozwiązanie. Osobna maszyna robocza, na niej linux, tam postawiony jenkins.

  2. PC z wirtualną maszyną, a na niej linux. Dodatkowa maszyna robocza na której działa chociażby Virtual Box, Debian, a na nim działa Jenkins. Co w tym rozwiązaniu mi się nawet podoba, to fakt, że taki system można przenieść w każdej chwili w inne miejsce.

  3. Wirtualna maszyna w chmurze, gdzieś na serwerze. Tutaj mam najmniej wiedzy, ale słyszałem, że tak też się robi. Jak to wygląda w praktyce? Dostajemy gotowego usera do systemu, i możemy na nim stawiać Jenkinsa?

Bardzo Wam się dziękuje za wszystkie podpowiedzi. Pozdrawiam serdecznie wraz z małym synkiem :)

0

Nie ma "idealnej" platformy dla jenkinsa, wszystko zalezy od potrzeb biznesu, budzetu i ogarniecia zespolu. W jednej firmie styknie komp lub wirtualka dzialajaca 24/7, a w innej beda pajplajny CI/CD odpaljace nody w chmurze na czas budowania zadan lub dzialajace w klastrze kontenerow.

0

Dzięki za odpowiedź!

To ma sens. Tutaj oprócz samego biznesu, Jenkins ma być dla zespołu również edukacyjny, więc warto do tego podejść profesjonalniej. Dlatego Was pytam :)
Czyli pomysł stojącej maszyny na której jest postawiony virtual box z Linuxem to dobry pomysł?

0

Mam do Was jeszcze jedno pytanko, które się pojawiło podczas myślenia o platformie.
Do sterowania Jenkinsem używacie dodatkowego aplikacji, jak na przykład Apache?

0 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 0