W aktualnym numerze „Programisty” można zasięgnąć sporo informacji na temat programowania dla systemu Android. Szczególną uwagę warto zwrócić na artykuł „Szablony w Android Studio”, który opisuje, w jaki sposób można szybko wygenerować zamknięty kawałek projektu oraz jak samodzielnie tworzyć tego typu usprawnienia. Warto również zapoznać się z opracowaniem „Android na sterydach”, które wyjaśnia, w jaki sposób można użyć Java Native Interface (JNI), aby kod swojej aplikacji pisać w szeroko rozpowszechnionym w branży gier C++.

Na urządzeniach mobilnych koncentruje się również artykuł „Pora spać! Zarządzanie energią w ARMv8”, w którym omówiono, jakie możliwości związane z kontrolą poboru energii udostępnia systemowi operacyjnemu wspomniana architektura. Pozycja „Azure Mobile Apps i platforma Xamarin” opowiada natomiast o nowej usłudze Microsoftu ułatwiającej tworzenie backendów do aplikacji na smartfony.

Oprócz tego również:

  • “ReactiveX – programowanie reaktywne w niemalże każdym języku i systemie”, czyli niezbyt rozpowszechniony, choć bardzo ciekawy paradygmat programowania,
  • „Nietypowe metody wykorzystywane w atakach phishingowych” – przegląd metod, którymi niegdyś posiłkowali się przestępcy,
  • „Rozwiązania biometryczne w identyfikacji użytkowników” – podstawy algorytmów rozpoznawania twarzy, identyfikacja stylu pisania na klawiaturze czy ocena innych niestandardowych cech.

„Programistę” można nabyć w Empiku oraz bezpośrednio w prenumeracie papierowej i elektronicznej. Zapraszamy do lektury!

56.jpg