What's App - szyfrowanie danych, a faktyczna możliwość wyciągnięcia danych (przykład UFED Cloud Analyzer)

0

What's App - mówią o bezpieczeństwie danych, które wysyłane są za pomocą ich aplikacji. Wierząc, czy też nie wierząc w ich zapewnienia poszukałem wśród specjalistycznych narzędzi kryminalistycznych - dostępnych nie tylko dla Instytucji, będących w ogólnodostępnej sprzedaży software.

UFED Cloud Analyzer - w ofercie nie tylko wspomniana aplikacja, ale też Gmail, Google Drive, Facebook, Google Maps (historia lokalizacji, śledzenie figuranta w czasie rzeczywistym, itp.,)

Jak ma się to do rzeczywistości? Mając zasobny portfel, nie mając na co wydać gotówki jako osoba prywatna mogę zakupić w/w program (np. sprzedaje go jeden z polskich sklepów detektywistycznych na "S") i mogę inwigilować kogo tylko ze chcę?

0

Ale co ma piernik do wiatraka? o_O Przecież to jest aplikacja do wspomagania zbierania danych z różnych źródeł i nijak się ma do łamania kryptografii end-to-end.

0

Oprogramowanie służące do przeprowadzania analizy kryminalistycznej, funkcjonujące w sferze OSI (open source intelligence), czyli tzw. "białego wywiadu" nie ma absolutnie nic wspólnego z kryptografią. Dzięki tego typu narzędziom kojarzy się ze sobą osoby, lokalizacje, zdarzenia, przedmioty itp., których skojarzenie na piechotę byłoby niemożliwe ze względu na zbyt dużą ilość danych, pochodzących ze zbyt wielu źródeł. One nie służą do forsowania zabezpieczeń. Pierwotnie służyły do wykrywania kto, co, z kim, gdzie, kiedy, jak, czym i dlaczego nabałaganił. I wykorzystują jawne, ogólnodostępne informacje, co nie znaczy jednak, że są nieefektywne. Przeciwnie. Około 80% cennych informacji służby pozyskują dzięki OSI. Musisz mieć tylko świadomość, że są różne aplikacje i różnie jest z ich efektywnością. Podsumowując: haseł do numerów kont bankowych raczej nie zobaczysz. Ale ustalenie kto kogo zna i co z nim kombinuje, mogłoby być w Twoim zasięgu.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1