lion137
2019-08-07 09:03

Ciekawa stronka: TLDR, czyli automatyczne streszczanie artykułów:
https://tldr.hackeryogi.com/
Np: https://www.quantamagazine.or[...]ty-to-predict-chaos-20180418/
Dostajemy:

In a series of results reported in the journals Physical Review Letters and Chaos , scientists have used machine learning — the same computational technique behind recent successes in artificial intelligence — to predict the future evolution of chaotic systems out to stunningly distant horizons.
“I find it really amazing how far into the future they predict” a system’s chaotic evolution, said Herbert Jaeger , a professor of computational science at Jacobs University in Bremen, Germany.
They employed a machine-learning algorithm called reservoir computing to “learn” the dynamics of an archetypal chaotic system called the Kuramoto-Sivashinsky equation.
After training itself on data from the past evolution of the Kuramoto-Sivashinsky equation, the researchers’ reservoir computer could then closely predict how the flamelike system would continue to evolve out to eight “Lyapunov times” into the future, eight times further ahead than previous methods allowed, loosely speaking.
“This is really very good,” Holger Kantz , a chaos theorist at the Max Planck Institute for the Physics of Complex Systems in Dresden, Germany, said of the eight-Lyapunov-time prediction.

#links

stivens

Z artykulem z sekuraka tez sobie nie radzi :p

lion137

Chińskie dzieci muszą się za NLP w języku polskim wziąć:-)

lion137
2019-07-31 12:17

Wygląda na to, że lista nowości i zmian w C++20 zamknięta.
Ranges, concepts, modules, formatowanie stringów...
https://hackaday.com/2019/07/[...]eres-what-changes-are-coming/

#links

lion137

Przecież to oczywiste:)

Spearhead

...nie dogodzisz xD

Zdefiniuj sobie raz i potem będziesz mógł używać https://godbolt.org/z/zcXmgE

lion137
2019-07-27 20:05

Wojenki w toku, github blokuje kraje objęte sankcjami:
https://www.zdnet.com/article[...]es-facing-us-trade-sanctions/

#links

stivens

Ojeżu. Pogubilem sie juz w tej dyskusji bo trwa kilka dni. Myslalem ze axde dojrzal i przestal kupowac na allegro (a z tego powodu w jego DOJRZALYM zyciu wystarcza gotowka) :D ale jak zostal zapytany no to okey. W kazdym razie to nie Tobie odpowiadalem ale i tak moj blad.

AreQrm

Ta wasza rozmowa to tak à propos wojenek? :P ;-) :D

lion137
2019-07-22 23:18
jarekr000000

ja mam czas. Nudne. Ale w sumie bardzo dobrze podsumowane i się zgadzam :-(. Z perspektywy czasu patrzę na OOP jako na super ciekawy eksperyment, który okazał się w sumie ... nudną i ślepą uliczka. (A taki byłem tym zachwycony w latach 90tych...). Z drugiej strony - bez eksperymentów nie ma postępu - warto było spróbować.

lion137

Spory eksperyment, nie wygląda, jakby się miał zakończyć - w sensie mamy w cholerę kodu OOP, który się nigdzie nie wybiera, zostaje z nami.

lion137
2019-07-15 21:56

Już tu naganiałem

na tą książkę:
http://elementsofprogramming.com/
i proszę, jest online za free.:)
Nie jest łatwa, ale jakość tłumaczenia i jasność wykładu są genialne. Po przeczytaniu Zgodzicie się ze mną, że niesmaczne jest przeładowanie plusa(dodawania liczb), jako konkatenacji stringów i list;-)
#links #books

WeiXiao

Jak to nie będzie kasy z tego? na interview też są algosy :P

lion137

Czasem są algosy, raz mi zadali Fibonacci, to odepchnąłem: https://4programmers.net/Mikroblogi/View/24062#entry-24062 była kupa śmiechu:-)