CppPolska
2019-05-23 07:58

Siema wszystkim lubiącym #programowanie w #cpp :)

Dziś mamy dla Was bardzo ciekawy wpis, który pomoże Wam podjąć lepszą decyzję na temat stosowania wielodziedziczenia w waszych projektach! :)

https://cpp-polska.pl/post/dl[...]-unikamy-wielodziedziczeniaij

Wielodziedziczenie to cecha programowania obiektowego, od której wielu programistów stara się odchodzić. Bardzo często spotykamy w sieci pytania na temat wielodziedziczenia, po czym otrzymujemy odpowiedzi w formie: “nie używaj, bo nie.”. Dzisiaj przedstawimy życiowy przykład, który przemawia przeciw wielodziedziczeniu właśnie.

Miłej lektury wszystkim!

TomaszSmykowski
2019-05-20 22:01

12 książek/ebooków dla Junior Developerów uczących kultury programowania

Początkujący programiści pytają się często, jakie książki przeczytać, aby poznać kulturę programowania. W tym wpisie dowiesz się, jakie są moje propozycje, które każdy początkujący powinien przeczytać.

 1. Clean Code / Czysty Kod

Absolutny niezbędnych i legendarna książka, którą każdy powinien znać. Moją recenzję i najtańsze miejsce do zakupu znajdziesz tutaj.

Czysty kod. Podręcznik dobrego programisty to pozycja obowiązkowa dla osób, które chcą nauczyć się tworzyć kod, który będzie doskonały. Ebook jest pod wieloma względami wprowadzeniem do koncepcji rzemiosła programistycznego i przewodnikiem dla programistów zainteresowanych bycie profesjonalistą w branży IT. Niedbale napisany kod z całą pewnością może stworzyć wiele problemów – przekonał się o tym każdy programista. Stworzenie idealnego kodu wymaga naprawdę wiele wiedzy oraz doświadczenia. Podręcznik ten jest obowiązkową pozycją dla programisty, który chce nauczyć się jak napisać dobry kod oraz jak przekształcić zły kod w prawidłowy. Oprócz tego po przeczytaniu tej książki można zdobyć informację na temat formatowania kodu, a także o implementowaniu błędów kodu.

 1. Ebook Agile Development. Filozofia programowania zwinnego

Zbiór praktycznych wskazówek dla producentów oprogramowania Jak wdrożyć metodologię programowania zwinnego? W jaki sposób zaangażować klientów w projekt? Jak kontrolować jakość produktów? Programowanie zwinne (Agile Development) to obecnie jedna z najpopularniejszych metodologii zarządzania projektami programistycznymi.

Dlaczego akurat Agile? Bo to jedna z najbardziej popularnych obecnie metodologii programowania i nawet jeśli nie używa się jej w 100% warto znać jej założenia i z nich korzystać.

 1. Wzorce projektowe

Wzorce projektowe pomagają pisać kod, który jest łatwo rozwijalny. Ponieważ jednak różnią się nieznacznie w implementacji warto wybrać książkę / ebook w języku, który się uczymy obecnie. Tutaj znajdziesz ich wybór. Z ogólnych książek polecam na przykład tą:

Naucz się wykorzystywać wzorce projektowe i ułatw sobie pracę! Jak wykorzystać projekty, które już wcześniej okazały się dobre? Jak stworzyć elastyczny projekt obiektowy? Jak sprawnie rozwiązywać typowe problemy projektowe? Projektowanie oprogramowania obiektowego nie jest łatwe, a przy założeniu, że powinno ono nadawać się do wielokrotne go użytku, staje się naprawdę skomplikowane. Aby stworzyć dobry projekt, najlepiej skorzystać ze sprawdzonych i efektywnych rozwiązań, które wcześniej były już stosowane.

 1. Code Complete / Kod Doskonały

Kultowy podręcznik tworzenia doskonałego oprogramowania! Twórz wolny od błędów, najwyższej jakości kod Utrzymuj stałą kontrolę nad złożonymi projektami Wcześnie wykrywaj i rozwiązuj problemy Sprawnie rozwijaj i poprawiaj oprogramowanie Steve McConnell wie więcej o budowie oprogramowania niż ktokolwiek inn y; mamy ogromne szczęście, że zdecydował się podzielić swoim doświadczeniem oraz wiedzą w tej ważnej i oryginalnej książce. Alan Cooper, „ojciec” języka Visual Basic, autor książki About Face

 1. Sofware Craftsman

Coraz więcej mówi się o dobrych praktykach programistycznych, a mimo to wciąż zdarzają się przypadki wydania nieudanego produktu. Istnieje wiele przyczyn tego stanu rzeczy, np. postrzeganie procesu tworzenia oprogramowania jako linii produkcyjnej, brak właściwego zarządzania projektami, a także brak wypracowanych metod rekrutacji specjalistów i kierowania zespołem.

 1. Refactoring / Refaktoryzacja

Pierwszy podręcznik tak gruntownie i przejrzyście wyjaśniający najlepsze praktyki oraz techniki refaktoryzacji! Jak identyfikować błędy i problemy z istniejącym kodem? Jak poprawiać spójność, czytelność i wydajność kodu? Jak przekształcać kod bez ryzyka wprowadzania błędów? Jak skutecznie wykorzystywać przekształcenia refaktoryzacyjne?

 1. Legendarny osobomiesiąc / Mythical Man-month

Niewiele ebooków na temat zarządzania projektami oprogramowania było tak wpływowych i ponadczasowych tak, jak książka napisana przez Fredericka P. Brooks jr. Pozycja ta jest rocznicowym wydaniem książki, ponieważ wydanie pierwsze pojawiło się dwadzieścia lat temu. Ebook sprzedał się w setkach tysięcy na całym świecie. Po raz pierwszy została ona wydana w 1975 roku. Lektura zaczyna się niesamowicie ciekawie. Zarządzanie procesem tworzenia oprogramowania to z całą pewnością proces, który wymaga zdobycia wielu cennych informacji. Pozycja napisana przez Fredericka P. Brooks jr nadal inspiruje programistów z całego świata. Składa się ona z bardzo ciekawych esejów, które cechują się cennym informacjami, potrzebnymi w branży IT.

 1. Ebook Algorytmy, struktury danych i techniki programowania

Algorytmy i struktury danych – szybko, łatwo, skutecznie! Poznaj najważniejsze algorytmy i techniki programistyczne Naucz się skutecznie wykorzystywać typy i struktury danych Dowiedz się, jak w praktyce zastosować zdobytą wiedzę Algorytmika to dziedzina, która w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat dostarczyła wielu ef ektywnych narzędzi wspomagających rozwiązywanie różnorodnych zagadnień za pomocą komputera.

 1. Pragmatyczny programista / Pragmatic Programmer

Od ambitnego do najlepszego – czyli jak stać się programistą wydajnym, dociekliwym i gotowym do wszelkich zawodowych wyzwań! Poznaj najlepsze praktyki i najczęstsze pułapki procesu wytwarzania oprogramowania Naucz się pisać elastyczny, dynamiczny i łatwy w dostosowywaniu kod.

 1. Nie każ mi myśleć

Zdobądź użytkowników dzięki UX! Rynek stron internetowych i aplikacji jest nasycony do granic możliwości. Użytkownicy mogą wybierać spośród setek produktów spełniających ich potrzeby. Jak sprawić, żeby wybrali właśnie Twoją witrynę lub aplikację? Jak przebić się na trudnym rynku i odnieść sukces?

 1. TDD. Sztuka tworzenia dobrego kodu

Idealny kod, pokryty w pełni testami, to marzenie każdego dewelopera. Niestety, marzenia zazwyczaj rozmijają się z rzeczywistością. Codzienność większości programistów to nieczytelny kod i brak testów. Są to doskonałe warunki do powstawania błędów, często bardzo trudnych do wykrycia. Czy jest sposób, żeby wybrnąć z tego ślepego zaułka? Czy są techniki pozwalające tworzyć przejrzysty kod, którego zmiana nie będzie sprawiała trudności?

 1. Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi

Programowanie to nie tylko kodowanie, ale też komunikacja. Aby tę poprawić polecam tę książkę:

Sekretem sukcesu tej książki jest jej prostota. A jak wiadomo najtrudniej pisać najprościej. Każda rada w niej zawarta wydaje się oczywista. Człowiecza mądrość tkwi w podświadomości. Sztuką jest jej wydobycie i zastosowanie w działaniu. Niewielu to potrafi. Carnegie tak. Po mistrzowsku. Jak zdobyć przyjaciół… ułatwia swobodne poruszanie się w biznesie.

#programowanie

TomaszSmykowski

@vpiotr: Nie wiem co odpisac, nie spodziewalem sie takiego historycznego pocisku :)

Grzegorz Kotfis
2019-04-29 20:04

Jeszcze ciepły, świeży zapis rozmowy z SegFault w Łodzi. Arek Benedykt (.NET), Robert Pankowiecki (Ruby) i Ja dyskutujemy o testach, testowaniu - zarówno od strony programistycznej jak i biznesu.
https://devsession.pl/segfaul[...]eckim-oraz-arkiem-benedyktem/

#podcast #programowanie #testowanie

Michał Kuliński

What Łódź you do without testing?

CppPolska
2019-04-25 09:02

Dzień dobry wszystkim! :) Mamy dla Was nowy wpis z serii #programowanie w #cpp!

Dziś Bartłomiej Filipek kontynuuje opowieść o lambdach :)

https://cpp-polska.pl/post/hi[...]lambda-od-c03-do-c20-czesc-ii

W pierwszej części serii przeszliśmy przez lambdy w perspektywie od C++03, przez C++11 aż do C++14. Opisałem motywację do wprowadzenia tej potężnej funkcjonalności języka C++, podstawowe scenariusze użycia, składnię oraz jej udoskonalenia, które pojawiały się z każdą kolejną wersją standardu. Wspomniałem również o kilku scenariuszach brzegowych.

Teraz pora na przeniesienie się do standardu C++17 oraz spojrzenie w przyszłość (całkiem bliską!): C++20.

Miłego czytania! :)

TomaszSmykowski
2019-04-18 09:37

Ebookowy jarmark wielkanocny ruszył! Dobra wiadomość dla programistów.

W końcu doczekaliśmy się nowej promocji na ebooki programistyczne. W ofercie ceny są obniżone do 29,90, 19,90, 14,90, 9,90 i 6,90. Przyjrzyjmy się co można kupić w promocji.

Po pierwsze najczęściej kupowane ebooki:

 1. #Python. Zacznij Programować 29,90 (obniżka z 89,00) LINK DO ZAKUPU
 2. English 4 IT 14,90. Polecam szczególnie! LINK DO ZAKUPU #angielski #angielskizwykopem
 3. Java. Efektywne programowanie 29,90 LINK DO ZAKUPU #java
 4. React i Redux 29,90 LINK DO ZAKUPU #react #redux
 5. Angular w akcji 29,90 LINK DO ZAKUPU #angular
 6. Deep Learning z Python i Keras 29,90 LINK DO ZAKUPU #keras
 7. Legendarny Osobomiesiąc 29,90 LINK DO ZAKUPU
 8. Git 19,90 LINK DO ZAKUPU #git
 9. Docker 19,90. Polecam szczególnie! LINK DO ZAKUPU #docker
 10. Algorytmy i struktury danych 29,90 LINK DO ZAKUPU #algorytmy

A teraz te, które ja szczególnie uważam za warte kupienia:

 1. Algorytmy i struktury danych 29,90. To bardzo ważna pozycja dla każdego, kto chce lepiej rozumieć programowanie. Książka momentami może jest trudna, ale stopniowo wzrasta ten poziom trudności. Bardzo dobrze objaśnia algorytmy i pomaga zrozumieć jak podejść właściwie do złożonych problemów, które można rozwiązać doborem odpowiednich struktur i metod obliczeń. LINK DO ZAKUPU

 2. Czysty Kod 19,90 (sic!). Klasyczna książka, którą powinien przeczytać każdy programista. Opinie o następnych książkach autora są różne. Ja uważam je za równie dobre np. Czysta architektura. Niemniej Czysty Kod to kanon książek programistycznych. Każdy powinien mieć tego ebooka LINK DO ZAKUPU

 3. Getting Things Done 14,90. To dosyć słynna książka. Jest napisana przez Davida Allena, który zajmuje się zawodowo organizacją pracy, w tym osobistej. Dzięki tej książce moja produktywność wzrosła wielokrotnie. Mam codziennie pustą skrzynkę pocztową, dokumenty zorganizowane, nie tracę czasu na szukanie niczego. Oprócz praktycznych porad to też dobra pozycja by ogólnie zrozumieć jak organizować sobie lepiej pracę. To nie tylko ebook dla programistów, ale dla każdego właściwie człowieka. Mega polecenie ode mnie! LINK DO ZAKUPU

 4. Sztuka Podstępu 19,90. Kevin Mitnick, to już stara książka. Ale jeśli ktoś nie czytał to naprawdę bardzo polecam. To opowieść o tym jak Kevin łamał systemy właściwie oszukując ludzi. Nie jest to zbyt chwalebne, natomiast mnie zaciekawiło jak pomysłowo to robił, co kojarzy mi się z klasyką kryminału jak Holmes. A z drugiej strony bardzo duża dawka informacji, co możemy zrobić, żeby nie dać się oszukać, jak nie pozwolić takim hakerom na włamanie do naszych systemów. Książka nie tylko dla programistów, dla każdego. LINK DO ZAKUPU #hacker #hacking #hackingnews #bezpieczenstwo

 5. Scratch. 19,90. To książka dla ambitnych rodziców programistów, którzy chcą by ich dzieci też zostały programistami. LINK DO ZAKUPU #scratch

 6. 15 tajemnic zarządzania czasem. 14,90. Znowu efektywność efektywność, organizacja. Może nie tak dobre jak Getting Things Done, ale zawiera też dużo więcej porad jak lepiej zorganizować sobie pracę. LINK DO ZAKUPU

 7. Lifehacker 14,90. Ebook mówiący znowu o tym jak można różne rzeczy w życiu robić szybciej, sprawniej, lepiej. Konkretne praktyczne porady, które można od razu wdrożyć i testować :) LINK DO ZAKUPU

 8. Unix i Linux. Przewodnik administratora systemów. Wiem, że wiele osób czekało na rabat. Ta legandarna książka dla adminów, devopsów, systopsów jest za 179 zł normalnie. Teraz za 29,.90 zł i to najlepszy moment by ją kupić LINK DO ZAKUPU #unix #linux #administracja #devops #sysadmin #sysops

 9. Dla programistów C# polecam z kolei Visual Studio 2017. Zniżka z 89 na 29,90, więc znowu dobra okazja. LINK DO ZAKUPU

 10. Python. Wprowadzenie. Zniżka z 149 na 19,90 (sic!) Tę książkę szczerze polecam dla początkujących adeptów tego języka LINK DO ZAKUPU #csharp #visualstudio

Więcej ebooków w promocji znajdziecie tutaj: LINK

#programowanie #programista15k #programista #kodowanie #ebook #ebooki #książka #książki #czytajzwykopem #praca #pracait #pracazdalna #programistyczne

mar-ek1

Helion za kupienie przez linka :P
Sam mam na blogu tu i ówdzie ale nie spamuję poza swoim grajdołkiem.

TomaszSmykowski

@IceHeart: ksiazki i ebooki programistyczne recenzuje od 10 lat. Za sama recenzje nigdy nic nie dostawalem i nie dostaje. Jak ktos kupi przez link to faktycznie dostaje jakis tam procent. Ale jakbym mial policzyc ile poswiecam na to czasu i ile zarabiam z tego to jest raczej hobby. No ale zawsze cos, w sumie i tak robie to co robilem i co lubie. Pewnie nawet gdyby nie to, to dalej bym to robil. Zawsze uczestniczyłem w grupach nauki programistow na studiach,
Duzo tutaj czasu na 4programmers pomagajac innym, na StackOverflow, Quorze, roznych innych forach i grupach na FB. Teraz mam troche mniej czasu na to, ale moge chociaz polecic dobre materialy. Co tez jest wartosciowe jak ktos sie uczy. Poza tym mam taka swobode ze moge polecac sensowne ebooki czy ksiazki, nikt mi nie narzuca co rekomenduje. I to jest fajne, bo gniotow nie polecam. A czemu pytasz?

TomaszSmykowski
2019-04-04 20:33

Niedawno była taka fajna promocja, że można było kupić ebook + kurs wideo programistyczny w cenie ok. 30-40 zł. Ta promocja cieszyła się całkiem sporym zainteresowaniem. Sam kupiłem sobie parę kursów. A tu niespodzianka. Videopoint znowu wystawił promocję. Oferuje jeszcze więcej, bo 20 kursów video, każdy za 36,90 (niektóre przecenione ze 100 zł). A do tego do każdego kursu jest ebook tak jak ostatnio na ten sam temat!

Lista kursów:

Adobe Premiere Pro. Kurs video. Poziom pierwszy. Najważniejsze techniki montażu video
Python 3. Kurs video. Kompendium efektywnego Py...
Docker. Kurs video. Praca z systemem konteneryz...
React. Pierwsze kroki. Kurs video. Tworzenie pr...
Git. Kurs video. Pracuj wygodnie z najpopularni...
Java na serwerze - kurs przetrwania. Obóz drug...
Analiza danych w środowisku R. Kurs video. Pozi...
Język C#. Kurs video. Poziom pierwszy. Programo...
Matematyka a programowanie. Kurs video. Od poję...
Java. Kurs video. Poziom drugi. Programowanie f...
Od zera do frontend developera. Kurs video. Two...
Python 3. Kurs video. Praktycznie wprowadzenie ...
CSS i SASS. Kurs video. Praktyczny projekt nowo...
Keras w praktyce. Kurs video. Tworzenie modeli ...
Testy automatyczne kodu Python. Kurs video. Pis...
JavaScript. Kurs video. Programowanie funkcyjne...
Java na serwerze - kurs przetrwania. Obóz pierwszy
Python. Kurs video. Poziom pierwszy. Podstawy p...
Docker. Kurs video. Poziom drugi. Sieci, wolume...
Test Driven Development. Kurs video. Sztuka pis...
Programowanie asynchroniczne i równoległe w C#....
Python 3. Kurs video. Praktycznie wprowadzenie ...

Więcej informacji <-- kupując przez ten link wspierasz serię #mirkokursy (1 odcinek :))

Będzie oglądanie :D

#mirkobooki #programowanie #docker #python #git #react #java #r #csharp #matematyka #java #frontend #keras #css #tdd #programista15k #kurs #kurswideo #wideokurs #tutorial

WhiteLightning

Ciekawe keidy te kursy przerobisz :)

Julian_

dzięki, zaoszczędziłem 5 dyszek :)

TomaszSmykowski
2019-04-02 19:47

📚 Programistyczne ebooki 2019-04-02 ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Przegląd programistycznych ebooków 02.04.2019. Dowiedz się, jakie są promocje na programistyczne ebooki, nowości i bestsellery, które warto kupić teraz!

Wraz z trwającym dniem przygotowałem dla Was informacje na temat nowości w świecie programistycznych ebooków. Jak zawsze dzieje się bardzo dużo i warto dowiedzieć się, które programistyczne ebooki są popularne, które są w promocjach, oraz które ebooki są warte zainteresowania. Zapraszam do lektury!

Promocje

Dzisiaj w Helionie do końca dnia jest rabat 30% na #ebook Visual Studio 2017. Tworzenie aplikacji Windows w języku C# . 600 stron za 44.50 zł. Bardzo opłacalna promocja. Polecam. Więcej informacji tutaj.

Bestsellery

Jak zawsze polecam też kilka programistycznych bestsellerów. Są to ebooki, które są stosunkowo popularne i warte uwagi. Naprawdę warto im się przyjrzeć. Przede wszystkim ebook dla adeptów programowania polecany przeze mnie w tym dniu to: PHP i MySQL. Witryna WWW oparta na bazie danych. Wydanie IV. Autorstwo: Kevin Yank. Ebook ma 424 stron. Fragment opisu:

Wykorzystaj potencjał PHP oraz MySQL w Twoich serwisach WWW! Jak zainstalować i uruchomić własny serwer WWW? Jak stworzyć autorski system zarządzania treścią? Jak kontrolować dostęp do stron WWW? PHP i MySQL to najpopularniejszy tandem webmasterski. Ilość serwisów opartych na tym połączeniu jest nie do ogarnięcia. Skąd taka popularność? Niezależnie od innych zalet atutem t...

Brzmi ciekawie prawda? Znaleźć można dosyć sporo ciekawych bestsellerów. Jednak wybrałem kilka, którym chciałbym poświęcić chwilę uwagi. Może znajdziesz wśród nich coś dla siebie:

Praca z zastanym kodem. Najlepsze techniki, Michael Feathers, 440 stron
Android na tablecie. Receptury, B.M. Harwani, 600 stron
Android w praktyce, Charlie Collins, Michael Galpin, Matthias Kaeppler, 728 stron

🍃 Nowości

Również programistyczne nowości zapewnią nam dobrą lekturę. Dużym zainteresowaniem cieszy się obecnie szczególnie ebook Bardziej efektywny C#. 50 sposobów ulepszenia języka C#, Bill Wagner. Ebook ma 326 stron. Fragment opisu:

50 sposobów ulepszenia języka C# Powszechnie rozpoznawany ekspert .NET Bill Wagner identyfikuje i wyjaśnia 50 zaawansowanych technik i zasad pisania niezawodnego i dobrze działającego kodu C# 7.0. Zgodnie z rosnącym wyrafinowaniem języka C# i oczekiwaniami społeczności programistów Wagner przedstawia nowe, skuteczne rozwiązania problemów, na które natrafiamy ka...

Także zachęcam. Jakie jeszcze nowości są warte zainteresowania? Polecam:

Co można, a nawet trzeba wiedzieć o komputerach, Zgud Agnieszka, Jachna Szymon, 40 stron
Twórz własne gry komputerowe w Pythonie, Al Sweigart, 400 stron
Bawimy się, programując w Scratchu. Nauka programowania przez tworzenie niezwykłych gier, Sweigart Al, 262 stron

( ͡° ͜ʖ ͡° )つ──☆*:・゚ Zaglosuj, ponieważ programistyczne ebooki i książki są świetne!

Chcesz być na bieżąco? Zaglądaj codziennie pod tag #programistyczneebooki!

#ebooki #ksiazki #programowanie #ebook #blog #technicalblog #zdalna #zdalnie #pracait #naukaprogramowania #links #java #csharp #visualstudio

TomaszSmykowski
2019-03-31 18:27

Przegląd ebooków 2019-03-31

📚 Programistyczne ebooki 2019-03-31 ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Przegląd programistycznych ebooków 31.03.2019. Dowiedz się, jakie są promocje na programistyczne ebooki, nowości i bestsellery, które warto kupić teraz!

Wraz z trwającym dniem przygotowałem dla Was informacje na temat nowości w świecie programistycznych ebooków. Jak zawsze dzieje się bardzo dużo i warto dowiedzieć się, które programistyczne ebooki są popularne, które są w promocjach, oraz które ebooki są warte zainteresowania. Zapraszam do lektury!

Bestsellery

Jak zawsze polecam też kilka programistycznych bestsellerów. Są to ebooki, które są stosunkowo popularne i warte uwagi. Naprawdę warto im się przyjrzeć. Przede wszystkim ebook dla adeptów programowania polecany przeze mnie w tym dniu to: Beautiful Teams. Inspiring and Cautionary Tales from Veteran Team Leaders. Autorstwo: Andrew Stellman, Jennifer Greene. Ebook ma 510 stron. Fragment opisu:

What's it like to work on a great software development team facing an impossible problem? How do you build an effective team? Can a group of people who don't get along still build good software? How does a team leader keep everyone on track when the stakes are high and the schedule is tight?Beautiful Teams takes you behind the scenes with some of the most interesting teams in software engineering ...

Brzmi ciekawie prawda? Znaleźć można dosyć sporo ciekawych bestsellerów. Jednak wybrałem kilka, którym chciałbym poświęcić chwilę uwagi. Może znajdziesz wśród nich coś dla siebie:

PHP. Zaawansowane programowanie, Peter MacIntyre, Brian Danchilla, Mladen Gogala, 360 stron
Android w praktyce, Charlie Collins, Michael Galpin, Matthias Kaeppler, 728 stron
Darmowe sposoby na tworzenie profesjonalnych stron WWW. Podręcznik webmastera. Wydanie III, Mark William Bell, 352 stron

🍃 Nowości

Również programistyczne nowości zapewnią nam dobrą lekturę. Dużym zainteresowaniem cieszy się obecnie szczególnie ebook Progresywne aplikacje webowe, Ater Tal. Ebook ma 300 stron. Fragment opisu:

Aplikacje natywne, ustąpcie miejsca. Nowe, progresywne aplikacje webowe mają możliwości, które wkrótce sprawią, że będziecie przestarzałe. Dzięki temu podręcznikowi programiści sieciowi i osoby na stanowiskach kierowniczych nauczą się, jak i dlaczego tworzyć aplikacje webowe wykorzystujące funkcje do tej pory dostępne wyłącznie w aplikacjach natywnych. Funkcje te ob...

Także zachęcam. Jakie jeszcze nowości są warte zainteresowania? Polecam:

Wstęp do informatyki, Lembas Jacek, Kawa Rafał, 302 stron
Co można, a nawet trzeba wiedzieć o komputerach, Zgud Agnieszka, Jachna Szymon, 40 stron
Algorytmy. Kiedy mniej myśleć, Christian Brian, Griffiths Tom, 472 stron

( ͡° ͜ʖ ͡° )つ──☆*:・゚ Zaglosuj, ponieważ programistyczne ebooki i książki są świetne!

Chcesz być na bieżąco? Zaglądaj codziennie pod tag #programistyczneebooki!

#ebooki #ksiazki #programowanie #ebook #blog #technicalblog #zdalna #zdalnie #pracait #naukaprogramowania #links #java